Lifestyle

Ostatki nad morzem

31 sierpnia 2017

Pewnie nie raz zastanawialiście się, gdzie w Polsce najlepiej wybrać się nad morze. Moim zdaniem nie ma jednej dobrej odpowiedzi. Warto co jakiś czas odwiedzać różne miasta wzdłuż wybrzeża. Ja tym razem postawiłam na Trójmiasto. Ostatnie dni wakacji musiałam spędzić nad morzem – a że polskie może ma najpiękniejsze plaże w Europie zostałam przy Bałtyku.

Dla zwolenników spacerów po plaży polecam wybrać się na przechadzkę od sopockiego mola w stronę Klifu Redłowskiego. Turystów jest już coraz mniej, więc i spacery stają się dużo przyjemniejsze. Ja mogłabym chodzić plażą godzinami, dlatego zdecydowanie trafia do mnie taka forma spędzania czasu na plaży. Warto pamiętać, że wzdłuż wybrzeża (Gdańsk – Sopot – Gdynia) jeździ kolejka, dzięki której odległości między miastami nie są żadną uciążliwością.

Jeśli lubicie historię i zabytki, zdecydowanie warto zwiedzić Gdańsk – w szczególności starówkę, ulicę Długą z Neptunem i okoliczne uliczki. W ciągu dnia tętniące życiem, wieczorem urokliwe i romantyczne. W Gdańsku znajduje się także muzeum II Wojny Światowej i Europejskie Centrum Solidarności – oba miejsca zdecydowanie warte odwiedzenia.

Restauracje, czyli jeden z moich ulubionych tematów. W Trójmieście byłam w kilku, głównie z polecenia znajomych i absolutnie się nie zawiodłam:

  • Bar Przystań w Sopocie serwujący kultową zupę rybaka, która smakuje najlepiej po długim spacerze po plaży,
  • Napoli Mia w Sopocie – włoska restauracja przygotowująca jedną z najlepszych neapolitańskich pizz, jakie jadłam w życiu,
  • Altana Smaków w Gdańsku – przepyszne lody (zwłaszcza czarny solony karmel), przemiła obsługa,
  • Black And White Coffee w Gdyni – kawa parzona z sercem, wypijemy tu kawę z różnych części świata, parzoną różnymi technikami – także drip, chemex, aeropress.

A wy, jakie miejsca nad polskim Bałtykiem polecacie? Chętnie zaplanuję moją kolejną podróż.

Przeczytaj również

Brak komentarzy

Napisz co myślisz