Kuchnia Lifestyle

Wrześniowe odkrycia kulinarne – Café Amandine

20 września 2017

Nie byłabym sobą, gdybym będąc w czeskiej Pradze nie zrobiła przeglądu knajp śniadaniowych. Całe szczęście, że i tym razem moja miłość do pysznych śniadań w klimatycznych miejscach była silniejsza ode mnie. Dzięki temu odkryłam Café Amandine – francuską knajpę w centrum Pragi. Pamiętajcie, żeby do niej zajść jak tylko będziecie zwiedzać miasto, ale będziecie mieli już przesyt ciężkiej, czeskiej kuchni.

Urocza kawiarnia urządzona w iście francuskim stylu – meble w ciemnym drewnie, witraż na suficie, ekskluzywne żyrandole i piękne dekoracje w stylu art nouveau robią duże wrażenie od samego wejścia.

Knajpa serwuje śniadania, kawę, obłędnie wyglądające desery, bagietki i quiche własnej produkcji, a także można tu zjeść francuski lunch – np. zupę cebulową z Ratatouille czy francuskie crêpes. W weekendy w ofercie znajdziemy brunche „a la francaise”.

Miałam przyjemność przetestować w Café Amandine menu śniadaniowe. A jak na moje śniadanie przystało – musiało być sycące i…z kawą. Zamawiając „Club sandwich Café Amandine” nie spodziewałam się tego co za chwilę zobaczę. Pięknie podana, kilkupiętrowa kanapka na ciepło z indykiem, bekonem, jajkiem, serem blue, warzywami i musztardą Dijon podana z naturalnymi frytkami po prostu rozłożyła mnie na łopatki. Wszystko było pyszne, świeże, bardzo ładnie podane i do tego w przystępnej cenie.

O kawie nie wspomnę… Wiecie przecież, że jestem kawoszem, który swoje już we Włoszech wypił. Nie łatwo mnie zadowolić. Tymczasem na smaku cappuccino z Café Amandine zupełnie się nie zawiodłam, a wręcz się nim zachwycałam. Dodatkowo, co zdarza się rzadko, do cappuccino dostałam osobno podaną wodę. Za to kolejny duży plus!

W grudniu planuję już kolejny wyjazd do Pragi. Już wiem, gdzie będę jadać śniadania.

 

 

Przeczytaj również

Brak komentarzy

Napisz co myślisz