Ryzyko związane z podniesieniem piersi

Przed poddaniem się operacji podniesienia piersi, ważne jest, aby rozważyć plusy i minusy zabiegu. Podczas gdy zabieg ten jest bardzo popularny wśród kobiet, które pragną większych i bardziej jędrnych piersi, proces ten może również wiązać się z pewnym ryzykiem. Oto kilka z tych zagrożeń. Operacja podniesienia piersi nie jest odpowiednia dla kobiet, które karmią piersią lub planują urodzenie dziecka.

Zachęcamy do zapoznania się z materiałem, który powstał przy współudziale beauty-control.pl

Zalety podniesienia piersi

Operacja podniesienia piersi może mieć szereg zalet i wad. Fizycznie może poprawić Twoje zdrowie fizyczne, zmniejszyć ból szyi i pleców oraz zmniejszyć podrażnienia skóry. Jednak w przypadku wyboru tej metody możesz nie uzyskać pożądanego kształtu i rozmiaru. Wymagane jest znieczulenie ogólne, a powrót do zdrowia zajmuje trochę czasu. Niemniej jednak jest to najlepsza opcja dla kobiet, które chcą poprawić swój wygląd i pewność siebie.

Jedną z korzyści wynikających z poddania się operacji podniesienia piersi jest zwiększenie zakresu ruchu. Wiele kobiet ma problemy z wykonywaniem niektórych ćwiczeń z powodu obwisłych piersi. Może to wpływać na uprawianie przez nie sportów i treningów. Dodatkowo, operacja podniesienia piersi może ułatwić im zaangażowanie się w energiczne ćwiczenia.

Koszt podniesienia piersi

Koszt podniesienia piersi jest bardzo zróżnicowany, w zależności od tego, gdzie zdecydujesz się na zabieg. Wielu chirurgów plastycznych opiera swoje opłaty na doświadczeniu, kosztach ogólnych i szacowanym czasie trwania operacji. Chirurdzy z dużym doświadczeniem i wiedzą obciążają więcej niż chirurdzy bez certyfikatu. Zazwyczaj koszt będzie wynosił około 4,000 dolarów lub więcej.

Znieczulenie do zabiegu jest kolejnym ważnym czynnikiem w całkowitym koszcie. Koszty znieczulenia mogą obejmować honorarium anestezjologa, opłaty za szpital lub placówkę oraz dodatkowy personel. Można jednak zaoszczędzić na kosztach, wybierając certyfikowaną zarejestrowaną pielęgniarkę anestezjologiczną zamiast anestezjologa. Certyfikowany zarejestrowany pielęgniarka anestezjolog będzie mniej kosztowne niż board-certified anesthesiologist, ale może chcesz zatrudnić board-certified anesthesicist, aby zapewnić bezpieczeństwo. Na szczęście większość gabinetów oferuje plany płatności i opcje finansowe.

Ryzyko podnoszenia piersi

Podnoszenie piersi jest powszechną procedurą chirurgiczną, ale istnieje kilka zagrożeń, które należy rozważyć. Powszechnym z nich jest przerwanie dopływu krwi do sutka lub otoczki, co może spowodować uszkodzenie tkanki piersi lub całkowitą utratę sutka. Innym ryzykiem są trudności w karmieniu piersią. Niektóre kobiety mogą mieć problemy z produkcją wystarczającej ilości mleka po operacji. Inne zagrożenia obejmują krwawienie, znieczulenie i reakcje alergiczne.

Zakażenie jest jednym z zagrożeń związanych z operacjami podniesienia piersi. Dochodzi do niej, gdy bakterie dostaną się do miejsca operacyjnego. Objawy infekcji to gorączka, niebieskawy kolor skóry, pęcherze lub nieprzyjemny zapach. Choć jest to zjawisko rzadkie, ważne jest, aby w przypadku wystąpienia któregokolwiek z tych objawów zwrócić się o pomoc do lekarza.

Podobne tematy