Czy podnoszenie piersi za pomocą kwasu jest bezpieczne?

Jeśli myślisz o podniesieniu piersi, możesz się zastanawiać, czy użycie kwasu jest bezpieczne. Chociaż proces ten nie jest bolesny, będziesz chciała dowiedzieć się, czy zabieg jest bezpieczny. Na szczęście istnieje mnóstwo nieinwazyjnych metod, które mogą pomóc Ci uzyskać kształt, którego pragniesz.

Wypełniacze skórne to nieinwazyjne zabiegi podnoszące piersi

Wypełniacze skórne są wstrzykiwane pod skórę w celu zwiększenia objętości. Są one półtrwałe i pozostają na miejscu do sześciu miesięcy. Wyniki będą się różnić w zależności od preparatu. Zabieg można powtarzać w razie potrzeby, aby utrzymać rezultaty.

Wypełniacze skórne są szybkimi zabiegami iniekcyjnymi, które wypełniają zwiotczałą, starzejącą się skórę. Są one często stosowane na twarzy, policzkach, ustach i dłoniach. Niektóre kliniki oferują nawet ten zabieg jako nieinwazyjny sposób na podniesienie piersi. Jednak bezpieczeństwo i skuteczność tych procedur nie zostały dobrze ustalone.

Chociaż procedury te są mniej skuteczne niż tradycyjna mastopeksja, nadal mogą zapewnić Ci bardziej młodzieńczy wygląd. Niektóre opcje niechirurgiczne obejmują wkłucie małej igły w okolice piersi. Nici pociągną wtedy skórę w górę w kierunku obojczyka.

Restylane to kolejna opcja kosmetycznego wypełniacza dermalnego. W przeciwieństwie do innych wypełniaczy skórnych, Restylane Lyft jest pierwszym zatwierdzonym przez FDA wypełniaczem na bazie kwasu hialuronowego. Kwas hialuronowy jest naturalną substancją występującą w organizmie, która utrzymuje wilgoć. Wstrzyknięcie go w piersi spowoduje podniesienie tkanki, jednocześnie zapewniając jej nawilżenie.

Wypełniacze dermalne na bazie kwasu hialuronowego to najpopularniejszy rodzaj wypełniaczy dermalnych. Kwas hialuronowy jest produkowany naturalnie w organizmie i jest niezbędnym składnikiem w strukturze skóry. Wspomaga warstwę kolagenową na skórze i pomaga stworzyć gładki, pełny wygląd. Jest on również powszechnie wstrzykiwany w policzki i usta, aby zapewnić bardziej młodzieńczy wygląd.

W zależności od stopnia nasilenia obwisłych piersi, terapeuta może zalecić jedną z tych dwóch opcji. Specjalistyczny wypełniacz o nazwie RHA jest syntetyczną substancją, która naśladuje działanie naturalnego kwasu hialuronowego. Może on poprawić wygląd piersi i pomóc przywrócić ich elastyczność.

Wypełniacze dermalne są bezpieczne

Wypełniacze dermalne są zatwierdzone przez Food and Drug Administration, lub FDA. Zatwierdzone przez FDA wypełniacze skórne są oparte na materiałach, które są stopniowo rozkładane przez organizm. Z tego powodu wypełniacze skórne mogą wymagać powtarzania zabiegów, aby utrzymać ich rezultaty. Zastrzyki te składają się zazwyczaj z maleńkich, okrągłych, gładkich plastikowych kulek zawieszonych w roztworze kolagenu wołowego.

Oprócz wypełniania piersi, wypełniacze skórne mogą być również stosowane do wypełniania linii na twarzy, takich jak fałdy nosowo-wargowe i głębokie linie twarzy. Dzięki zatwierdzeniu przez FDA produkty te są bezpieczne do stosowania w kosmetyce.

W zależności od składu wypełniaczy skórnych ich działanie może trwać od sześciu do dwunastu miesięcy. Chociaż może to nie wystarczyć do podniesienia piersi, jest to realna opcja dla niektórych kobiet. Głębsze linie i blizny mogą wymagać wielokrotnych zastrzyków, które mogą wymagać znieczulenia miejscowego. Wypełniacze tkanek głębokich mogą być również stosowane w celu zwiększenia pełności policzków.

Wypełniacze skórne to popularne niechirurgiczne zabiegi na twarz. Zabiegi te mogą przywrócić twarzy młodzieńczą pełnię, zmniejszyć głębokie zmarszczki i poprawić kontury twarzy. Wypełniacze skórne stały się popularną alternatywą dla zabiegów chirurgicznych, ponieważ są bezpieczne i skuteczne.

Wypełniacze skórne z kwasem hialuronowym są jednymi z najczęściej stosowanych wypełniaczy w przemyśle kosmetycznym. Wypełniacze te przyciągają wilgoć i powodują, że skóra produkuje więcej kolagenu i elastyny, co skutkuje bardziej napiętą skórą. Wypełniacze dermalne z kwasem hialuronowym mogą powodować powstawanie małych nierówności pod skórą. U niektórych pacjentów mogą wystąpić poważne reakcje alergiczne na wypełniacze kwasu hialuronowego. Ten rodzaj wypełniacza jest najmniej podatny na przemieszczanie się po wstrzyknięciu.

Oprócz wypełniaczy, kobiety mogą stosować inne metody poprawy kształtu piersi. Ćwiczenia pomagają obkurczyć komórki tłuszczowe, natomiast ćwiczenia górnej części ciała mogą wzmocnić mięśnie klatki piersiowej. Ćwiczenia mogą nie osiągnąć takich samych rezultatów jak zabieg kosmetyczny, ale mogą dać tymczasowy lifting piersi. Nie są one jednak rozwiązaniem trwałym.

Kwas hialuronowy jest najczęstszym składnikiem wypełniacza. Ta naturalnie występująca cząsteczka cukru znajduje się w podskórnych warstwach skóry. Jest bezpieczniejszy niż inne wypełniacze i wiąże się z działaniem podtrzymującym skórę.

Wypełniacze skórne

Wypełniacze skórne, takie jak kwas hialuronowy i kwas poli-L-mlekowy, są badane pod kątem zastosowania w powiększaniu piersi. Zabiegi te stymulują organizm do produkcji nowego kolagenu, a efekty utrzymują się przez kilka miesięcy. Jednak zabiegi te nie zostały jeszcze zatwierdzone przez FDA do stosowania w powiększaniu piersi. Ponadto nie ma długoterminowych badań, które potwierdzałyby ich stosowanie jako leczenia opadających piersi.

Inną opcją leczenia jest wstrzyknięcie osocza bogatopłytkowego (PRP), substancji powszechnie stosowanej do odbudowy włosów i odmładzania skóry twarzy. Jest to bogata w białko substancja powstała w wyniku dwukrotnego odwirowania krwi w wirówce. Zabieg polega na wstrzyknięciu fiolki z PRP do piersi, gdzie może pomóc w ujędrnieniu piersi i stymulować wzrost nowej tkanki.

Kwas hialuronowy był najpierw testowany jako substytut kolagenu, ale teraz jest również stosowany do powiększania piersi. Ten wypełniacz może trwać dłużej w organizmie i może być wstrzykiwany do piersi bez ryzyka infekcji. Procedura jest również szybka i prosta, wymaga jedynie znieczulenia miejscowego. Co więcej, czas rekonwalescencji jest krótki, a pacjenci mogą wrócić do swojego zwykłego życia. A ból jest łatwy do opanowania za pomocą dostępnych bez recepty leków z grupy NSAID.

Kwas poli-L-mlekowy (PLLA) to kolejna opcja wstrzyknięcia. Jest to pierwszy zastrzyk, który może przynieść subtelne rezultaty w dłuższym okresie czasu. Ponieważ współpracuje on ze skórą w celu zastąpienia utraconego kolagenu, rezultaty będą się stopniowo poprawiać i będą wyglądać naturalnie. Zabieg wykonuje się w trzech sesjach w ciągu trzech do czterech miesięcy.

Podobne tematy