Wyprostuj piersi z kozieradką

Jedną z opcji na ujędrnienie obwisłych piersi jest ajurwedyjska kuracja z wykorzystaniem kozieradki. Czy jest to jednak skuteczny środek? Jakie są skutki uboczne? Czy jest to bezpieczne? Czytaj dalej, aby się dowiedzieć! Czytaj dalej, aby odkryć, jak działa to starożytne remedium.

Ajurweda wykorzystuje kozieradkę do ujędrniania obwisłych piersi

Kozieradka jest potężnym ajurwedyjskim ziołem stosowanym do ujędrniania obwisłych piersi. Jej zawartość przeciwutleniaczy i witamin zwalcza uszkodzenia wywołane przez wolne rodniki i pomaga ujędrnić skórę w okolicy piersi. Łatwo jest zrobić z niego pastę i nałożyć na piersi. Zazwyczaj pozostawia się ją na pięć do 10 minut, a następnie spłukuje ciepłą wodą. Możesz powtarzać ten zabieg raz lub dwa razy w tygodniu.

Innym popularnym domowym środkiem na obwisłe piersi jest nakładanie pasty z kozieradki na obszar piersi. Możesz wmasowywać tę pastę w skórę okrężnymi ruchami przez 10 minut. Możesz również dodać do pasty trochę jogurtu lub białka jajka i masować przez 5 do 10 minut.

Ajurweda od dawna uznaje wartość kozieradki we wzmacnianiu obszaru piersi. Jest to silne zioło, które stymuluje produkcję estrogenów i poprawia koloryt skóry. Stosuje się ją również jako środek zapobiegawczy w przypadku obwisłych piersi. Kozieradka jest powszechnie dostępna w sklepach ze zdrową żywnością. Ajurweda jest jednym z najstarszych systemów opieki zdrowotnej na świecie. Jest to holistyczne podejście do zdrowia i dobrego samopoczucia, stosowane od 5000 lat.

Piersi są naturalną częścią ludzkiego ciała. Z wiekiem tracą one elastyczność i stają się luźne i opadające. Obwisłość piersi może być spowodowana starzeniem się, paleniem papierosów i zaburzeniami hormonalnymi. Nawet zła postawa może powodować obwisłe piersi.

Kozieradka ma właściwości ujędrniające i może być stosowana na piersi w formie pasty. Aby zrobić pastę, połącz jedną filiżankę sproszkowanych nasion kozieradki z jedną filiżanką wody. Masuj tę pastę na piersi przez około 15 minut i spłucz chłodną wodą. Jeśli chcesz kontynuować stosowanie kozieradki jako środka ujędrniającego, możesz powtarzać ten proces codziennie.

Kozieradka może być również stosowana na piersi jako naturalny krem lub balsam. Krem ten zawiera fitoestrogeny i zwiększa tkankę piersi. Ten krem jest również dobry do ujędrniania obwisłych piersi.

Masaż to kolejny skuteczny naturalny zabieg ujędrniający piersi. Jest to doskonały sposób na zwiększenie przepływu krwi do piersi. Masowanie pomaga ujędrnić tkanki i podnieść poziom oksytocyny w piersi. Techniki masażu można połączyć z olejkami eterycznymi, aby zapewnić najlepsze rezultaty.

Kozieradka jest również pomocna w obniżaniu złego cholesterolu. Ma właściwości, które pomagają kontrolować Vata i Kapha, a nawet może poprawić ogólne osłabienie ze względu na swoją naturę Balya. Jest również stosowana w leczeniu menopauzy i pomaga radzić sobie ze skurczami.

Innym sposobem na ujędrnienie obwisłych piersi jest zastosowanie maseczki z ogórka i żółtka jajka. Ogórek ma naturalne właściwości tonizujące skórę, natomiast żółtka jaj zawierają niezbędne witaminy i białka. Nałóż mieszankę na piersi i pozostaw na 30 minut, a następnie spłucz zimną wodą. Pomoże to ujędrnić piersi i sprawi, że będą wyglądały na jędrniejsze i zdrowsze.

Czy to działa?

Chociaż chirurgia kosmetyczna może pomóc podnieść obwisłe piersi, istnieje wiele bardziej naturalnych metod, które mogą pomóc przywrócić bardziej młodzieńczy kształt. Niektóre z tych metod obejmują ukierunkowane ćwiczenia klatki piersiowej. Mogą one pomóc w tonowaniu mięśni piersiowych i uczynić je jędrniejszymi. Wspólne ćwiczenia obejmują pompki, wyciskanie na ławce i pływanie. Jednak metody te nie są tak skuteczne jak operacja.

Czy ma on skutki uboczne?

W ostatnim badaniu naukowcy z National Institutes of Health powiązali stosowanie chemicznych prostownic do włosów i trwałych farb z większym ryzykiem rozwoju raka piersi. Badacze stwierdzili, że kobiety, które regularnie używały tych produktów, miały o 30 procent większe ryzyko. Związek ten dotyczył zarówno białych, jak i afroamerykańskich kobiet, choć czarne kobiety częściej stosowały prostownice do włosów. Jednak wyniki tego badania muszą być powtórzone w większych badaniach, zanim zostaną uznane za rozstrzygające.

Produkty do prostowania włosów zawierają ponad pięćset substancji chemicznych. Niektóre z nich są znanymi substancjami zaburzającymi gospodarkę hormonalną. Naśladują one działanie estrogenów i powodują nienaturalne wahania poziomu hormonów u kobiet. Zostały one również powiązane z nowotworami gruczołów sutkowych u szczurów. Wiele produktów do prostowania włosów zawiera formaldehyd, znany czynnik rakotwórczy.

Podobne tematy