Czy podnosząc piersi mogę je powiększyć?

Kiedy podnosisz piersi, rozciągasz i napinasz mięśnie znajdujące się poniżej piersi. Mięśnie te nie rosną zbytnio, ale nacisk, jaki wywierają, jest wystarczający, by piersi wydawały się pełniejsze. To parcie może być bardzo pomocne, jeśli Twoje piersi są obwisłe i chciałabyś je ujędrnić. Niektóre ćwiczenia, które warto wypróbować to pompki, spacery po desce i ćwiczenia motylkowe.

Ćwiczenia nie sprzyjają wzrostowi piersi

Chociaż nie możesz oczekiwać, że dzięki ćwiczeniom urosną większe piersi, możesz je wykorzystać do ujędrnienia obwisłych piersi. Powodem tego jest to, że ćwiczenia mają pozytywny wpływ na mięśnie klatki piersiowej. Podczas gdy podnoszenie ciężarów nie zwiększy rozmiaru twoich piersi, zwiększy rozmiar mięśni piersiowych, które je wspierają. W rezultacie, mięśnie klatki piersiowej będą wyglądać bardziej jędrnie i atrakcyjnie. Dodatkowo, regularny trening oporowy będzie tonizował i napinał mięśnie klatki piersiowej.

Choć ćwiczenia nie sprzyjają wzrostowi piersi, sprawią, że poczujesz się lepiej w swoim ciele. Na przykład, wykonywanie ćwiczeń na klatkę piersiową ujędrni mięśnie piersiowe. Ćwiczenia te najlepiej wykonywać na piłce stabilizacyjnej. Aby wykonać ćwiczenie, trzymaj piłkę lekarską blisko klatki piersiowej i podnieś ramiona do góry, aby wypchnąć piłkę lekarską w górę. Powoli wracamy do pozycji wyjściowej i powtarzamy to samo ćwiczenie z drugą ręką.

Alternatywne metody powiększania piersi

Istnieje wiele różnych technik powiększania piersi. Jedną z nich jest budowanie większej masy mięśniowej wokół klatki piersiowej. Chociaż może to pomóc Ci wyglądać na większą, to nie jest to samo, co powiększanie piersi. Mięśnie dodają rozmiaru, ale nie definicji. Zamiast tego, sprawia, że klatka piersiowa wygląda na szerszą na całej jej ścianie.

Biustonosze push-up

Jednym ze sposobów na powiększenie piersi jest stosowanie usztywnianych biustonoszy. Istnieje wiele różnych marek tych biustonoszy, a niektóre z nich są reklamowane jako mogące sprawić, że piersi wydają się większe. Niektóre z nich działają poprzez podnoszenie tkanki piersiowej, co może dać złudzenie większego biustu.

Samo-masaż

Samo-masaż jest skutecznym sposobem na powiększenie piersi poprzez zwiększenie przepływu krwi do piersi. Może pomóc w produkcji mleka i powiększyć żyły, które zaopatrują grubą tkankę w piersiach. Może również tonować i kondycjonować piersi. Może również poprawić krążenie i zmniejszyć poziom stresu.

Samo-masaż powinien być delikatny i wykonywany przez co najmniej 15 minut. Należy przerwać, jeśli poczujesz jakikolwiek ból lub dyskomfort. Wykonywanie rutynowego masażu piersi to także świetny sposób na zapobieganie rozstępom w czasie ciąży. Na początek delikatnie pocieraj piersi dłońmi, wykonując ruchy okrężne.

Oliwa z oliwek jest dobrym wyborem do masażu piersi, ponieważ jest bogata w antyoksydanty i kwasy tłuszczowe. Masaż z użyciem oliwy z oliwek poprawia jędrność piersi. Wetrzyj niewielką ilość oliwy z oliwek w każdą pierś. Upewnij się, że wykonujesz go trzy do czterech razy w tygodniu i pamiętaj o zdjęciu stanika przed rozpoczęciem.

Masaż piersi zmniejsza również ból odczuwany przez kobiety karmiące, gdy mleko się gromadzi. W jednym z badań 42 kobiety stwierdziły, że masaż piersi zmniejszył ich ból i produkcję mleka. Regularny masaż piersi ma również pozytywny wpływ na profilaktykę raka piersi. Samobadanie może również pomóc w wykryciu wczesnego raka piersi. U około 71% kobiet poniżej 50 roku życia rak piersi zostaje zdiagnozowany dzięki samobadaniu.

Chociaż masaż piersi nie jest najpopularniejszą usługą oferowaną w spa, ma wiele korzyści. Oprócz zwiększenia krążenia, pomaga w detoksykacji organizmu. Układ limfatyczny w piersiach przenosi toksyny w całym organizmie. Jeśli w systemie drenażu limfatycznego występują blokady, masaż piersi pomoże oczyścić te blokady i umożliwi organizmowi skuteczniejszą eliminację toksyn.

Ćwiczenia zwiększają pewność siebie wokół piersi

Istnieje kilka ćwiczeń, które zwiększą Twoją pewność siebie wokół piersi. Kilka z tych ćwiczeń będzie celować w mięśnie piersiowe i ujędrnić tkanki piersi. Podnoszenie ramion na stojąco i wyciskanie hantli na klatkę piersiową to dwa ćwiczenia, które możesz wykonać, aby poprawić kształt swoich piersi. Pamiętaj, by do tych ćwiczeń używać łatwych do podniesienia hantli.

Podobne tematy