Czy krioterapia jest skuteczna w leczeniu kręgosłupa?

Krioterapia jest alternatywnym sposobem leczenia, który polega na wystawieniu kręgosłupa na działanie skrajnie niskich temperatur. Może ona osiągnąć temperaturę od 200 do 250 stopni poniżej normalnej temperatury ciała. Zabieg ten od lat stosowany jest przez sportowców, ale obecnie staje się szeroko dostępny dla osób nie będących sportowcami, które odczuwają ból pleców. Chirurdzy kręgosłupa z Beverly Hills wyjaśniają, jak ta procedura może pomóc osobom cierpiącym na bóle pleców.

Krioterapia całego ciała zmniejsza stan zapalny

Krioterapia całego ciała jest formą terapii fizycznej, która może zmniejszyć stan zapalny w całym organizmie. Ma ona wiele korzyści, w tym zwiększenie poziomu energii i obniżenie progu bólu. Zimno również znieczula ból, co może pomóc pacjentom w szybszym powrocie do zdrowia po urazie. Zabieg ten jest zalecany regularnie w celu uzyskania najlepszych rezultatów.

Zimno stosowane w krioterapii całego ciała może powodować oparzenia lub podrażnienia skóry, ale istnieją środki ostrożności, które należy podjąć przed poddaniem się zabiegowi. Należy pamiętać, że przewlekły stan zapalny jest cichym zabójcą i jest związany z wieloma problemami zdrowotnymi, w tym cukrzycą typu 2, chorobami układu krążenia i nowotworami.

Proces krioterapii całego ciała może zmniejszyć stan zapalny w kręgosłupie i innych częściach ciała. W badaniu przeprowadzonym przez Millera i wsp. zauważono, że pacjenci ze stwardnieniem rozsianym, którzy poddali się leczeniu za pomocą WBC w temperaturze od -110 do -160 stopni C, odnotowali znaczącą poprawę funkcji motorycznych i zmniejszenie aktywności choroby. Naukowcy oparli swoje ustalenia na pomiarach bólu, zakresu ruchu i aktywności choroby.

Krioterapia może pomóc w łagodzeniu bólu ostrego i przewlekłego. Ból ostry jest zwykle wynikiem urazu fizycznego i jest łatwiejszy do leczenia niż ból przewlekły. Z kolei ból przewlekły może być spowodowany przez wiele czynników, w tym podrażnienie chemiczne lub mechaniczne, odruchy motoryczne i regenerację nerwów. Ból przewlekły definiuje się jako ból, który nie ma wyraźnej przyczyny i trwa dłużej niż trzy miesiące.

Zmniejsza wrażliwość na ból

Krioterapia wykazała obiecujące wyniki w leczeniu bólu przewlekłego u pacjentów ze schorzeniami zwyrodnieniowymi, w tym z chorobą zwyrodnieniową stawów. Istnieją jednak ograniczone badania z udziałem pacjentów z OA i WBC. Poprzednie badania skupiały się na LC, która również wykazała obiecujące wyniki. W niedawnym badaniu przeprowadzonym przez Aciksoz i współpracowników odnotowano znaczące zmniejszenie bólu po 2-tygodniowym kursie stosowania zimnych okładów. Autorzy odnotowali również poprawę w zakresie samoopisowych miar zdrowia.

Krioterapia jest nieinwazyjną metodą, która zmniejsza wrażliwość na ból poprzez redukcję stanu zapalnego, obrzęku, stresu oksydacyjnego i prędkości przewodzenia nerwów we włóknach bólowych. Jest bezpieczna dla większości pacjentów, ale przed poddaniem się krioterapii należy ocenić pacjentów z wcześniejszymi schorzeniami. Chociaż ma wiele pozytywnych efektów, istnieją również efekty uboczne. Niemniej jednak przyszłe badania powinny skupić się na standaryzacji stosowania krioterapii oraz na szerszym zakresie chorób przewlekłych, które są związane z bólem przewlekłym.

Krioterapia może zmniejszyć ból poprzez poprawę krążenia. Działa poprzez zwiększenie liczby białych krwinek i zmniejszenie obrzęku w dotkniętych tkankach. Wykazano również, że zmniejsza ona przepływ krwi w tkankach miękkich. Ponadto, krioterapia obiecuje poprawę regeneracji mięśni i zmniejszenie bólu związanego z urazami sportowymi.

Krioterapia jest skutecznym sposobem leczenia szerokiego zakresu schorzeń. Od wieków jest szeroko stosowana w Azji i Europie, a ostatnio została dopuszczona do użytku w Stanach Zjednoczonych. Przepływ powietrza o temperaturze poniżej zera aktywuje naturalne procesy lecznicze organizmu i uwalnia endorfiny do krwiobiegu.

Może powodować odmrożenia

Krioterapia to forma terapii polegająca na stosowaniu ekstremalnie zimnych substancji w celu leczenia wielu dolegliwości. Jej działanie polega na zwiększeniu naturalnej zdolności organizmu do samoleczenia. Krew w dotkniętym obszarze zostaje wzbogacona o dodatkowe składniki odżywcze, hormony, enzymy i tlen. Krew wraca następnie do reszty ciała.

Istnieje kilka metod krioterapii. Możesz użyć komercyjnego zimnego okładu, domowego zimnego okładu z alkoholu izopropylowego lub krążącego koca chłodzącego. Należy jednak pamiętać, że lód może poparzyć skórę. Z tego powodu ważne jest, aby upewnić się, że lód jest owinięty w cienką tkaninę, aby zminimalizować wszelkie ryzyko uszkodzenia. Ponadto, lód powinien być stosowany tylko przez krótki czas.

Krioterapia nie powinna być stosowana na wrażliwych częściach ciała. Pacjent powinien nosić suche skarpety i bieliznę, aby uniknąć odmrożeń. Ważne jest również, aby usunąć wszelkie metale z odsłoniętych części ciała. Przed poddaniem się krioterapii należy skonsultować się z lekarzem lub terapeutą, aby upewnić się, że pacjent jest bezpieczny podczas leczenia.

Oprócz odmrożeń, inne efekty uboczne krioterapii to podrażnienia skóry, oparzenia i infekcje skóry. Nie zaleca się jej również pacjentom z zaawansowaną cukrzycą, problemami z krążeniem lub alergiami na zimno. Pacjenci z chorobami nerwów również powinni być bardzo ostrożni podczas poddawania się temu zabiegowi.

Podobne tematy