Jak przygotować się do zabiegu podniesienia piersi

Jedną z najważniejszych rzeczy, które możesz zrobić przed zabiegiem podniesienia piersi jest przegląd historii medycznej z chirurgiem. Obejmuje to wszelkie przeszłe lub obecne operacje i leki, które przyjmujesz. Twój chirurg będzie również chciał wiedzieć, czy kiedykolwiek miałeś jakieś biopsje piersi. Podczas tej konsultacji chirurg zbada Twoje piersi i weźmie pod uwagę jakość Twojej skóry, co pomoże Twoim piersiom lepiej trzymać się po zabiegu. Zrobi on również zdjęcia Twoich piersi dla Twojej dokumentacji medycznej.

Unikanie niektórych leków

Jedną z najważniejszych rzeczy do zapamiętania przed operacją podniesienia piersi jest unikanie leków rozrzedzających krew. Dotyczy to leków przeciwzapalnych, suplementów ziołowych i aspiryny. Unikaj również przyjmowania witaminy E lub kwasów tłuszczowych omega-3. Mogą one zakłócić działanie znieczulenia i zwiększyć krwawienie.

Jeśli przyjmujesz pewne leki, najlepiej jest je odstawić co najmniej kilka dni przed operacją. Niektóre rodzaje leków, takie jak leki przeciwzapalne, aspiryna i suplementy ziołowe mogą zwiększyć ilość krwi, która zakrzepnie. Ponadto, może być konieczne przyjmowanie leków przeciwbólowych i bycie na ścisłej diecie. Będziesz musiała być również w dobrym stanie zdrowia, aby prawidłowo wrócić do zdrowia.

Przed zabiegiem podniesienia piersi, Twój chirurg poprosi Cię o wypełnienie formularza zgody. Formularz ten daje Ci pozwolenie na przeprowadzenie zabiegu i wyjaśnia ryzyko i oczekiwania związane z zabiegiem. Będziesz musiała również poddać się badaniu fizycznemu i badaniom krwi. Konieczne będzie również zaprzestanie palenia lub przyjmowania niektórych leków.

Niektóre z najczęściej przyjmowanych przez kobiety leków powinny zostać odstawione na co najmniej dwa tygodnie przed zabiegiem. Pozwoli to zminimalizować ryzyko wystąpienia siniaków i krwawienia. Lekarz poinformuje Cię również, czy powinnaś odstawić jakiekolwiek leki rozrzedzające krew. Mogą one bowiem upośledzać proces gojenia i zwiększać ryzyko powikłań. Najlepiej skonsultować się z kardiologiem, aby uzyskać więcej informacji na temat ryzyka związanego z konkretnymi lekami.

Podobne tematy