Czy piersi mogą się oczyścić – dlaczego?

Istnieje prosty sposób na zdiagnozowanie przyczyny ropienia piersi. Najpierw sprawdź, czy w buzi dziecka nie ma pleśniawek lub owrzodzeń. Jeśli ich nie ma, to może być coś innego. Jeśli dziecko odmawia karmienia lub ssania, sprawdź, czy w ustach nie ma pleśniawek lub pleśniawek.

Jeśli dziecko nie chce ssać, sprawdź, czy nie ma pleśniawek lub innych owrzodzeń w ustach dziecka

Pleśniawki to zakażenie drożdżakami, które atakuje jamę ustną. Dotyka ona jedno na 20 dzieci. Szczególnie często występuje u dzieci urodzonych przed 37 tygodniem ciąży. Może powodować, że dziecko jest niespokojne i odmawia karmienia. Objawy obejmują białe plamy na języku i w kącikach ust. Jeśli zauważysz któryś z tych objawów, wyczyść dotknięte miejsce miękką ściereczką.

Chociaż większość dzieci nie ma zimnych owrzodzeń w młodym wieku, ważne jest, aby unikać całowania lub niuchania dziecka, jeśli je ma. Ponadto, zimne owrzodzenia mogą prowadzić do innych niewygodnych problemów zdrowotnych. Chociaż nie ma znanego lekarstwa na zimne wrzody, możesz chronić usta dziecka za pomocą filtru przeciwsłonecznego lub balsamu do ust. Możesz również spróbować zastosować naturalne olejki, takie jak lanolina, aby ukoić i nawilżyć usta dziecka.

Jeśli dziecko nie chce pluć lub ssać, możesz sprawdzić, czy w jamie ustnej dziecka nie ma pleśniawek lub innych owrzodzeń. Ważne jest, aby rozpoznać pleśniawki jak najwcześniej, aby dziecko mogło być jak najszybciej wyleczone.

jeśli dziecko odmawia ssania

Wiele czynników może wpłynąć na zdolność dziecka do ssania. Mogą to być wcześniactwo, zespół Downa, rozszczep wargi i podniebienia, leki stosowane przez matkę, problemy mechaniczne i inne. Główną przyczyną niemożności ssania przez Twoje dziecko jest prawdopodobnie stan chorobowy.

Odmowa ssania piersi może być również oznaką, że usta lub gardło dziecka są obolałe. W takim przypadku korzystne może być spróbowanie karmienia dziecka w innej pozycji. Zmiana kąta, pod jakim karmisz dziecko, może zmniejszyć nacisk na ramię. Korzystna może być również wizyta u osteopaty.

Możesz pobudzić piersi do odciągania pokarmu, gdy dziecko zaczyna ssać, ale zrób to dopiero wtedy, gdy dziecko jest w stanie utrzymać szeroko otwarte usta. Pozwoli to na wypłynięcie mleka z piersi i zmniejszy zapotrzebowanie na mleko uzupełniające.

jeśli dziecko odmawia karmienia

Jeśli Twoje dziecko odmawia karmienia, powinnaś pamiętać, że Twoje dziecko jest w fazie snu. Niemowlęta w tej fazie mają zazwyczaj lekki sen i mogą wykonywać ruchy ssania lub poruszać oczami pod powiekami. Staraj się nie naciskać na dziecko, ale najlepiej będzie jeśli znajdziesz sposób na pobudzenie naturalnego odruchu ssania u dziecka.

Karmienie piersią może być zabawą zarówno dla Ciebie, jak i Twojego dziecka. Możesz grać z dzieckiem w gry, aby pomóc mu poczuć się bezpiecznie podczas karmienia. Jeśli dziecko odmawia karmienia przez więcej niż kilka dni, należy udać się do lekarza. Możesz również odwiedzić konsultanta laktacyjnego, aby dowiedzieć się, jak sprawić, aby dziecko przylgnęło do Twojej piersi.

Innym częstym problemem dla matek karmiących piersią jest poczucie, że dziecku nie wystarcza mleka. W rzeczywistości dziecko dostaje tyle mleka, ile potrzebuje. Jeśli czujesz, że Twój zapas mleka nie jest wystarczający, spróbuj karmić częściej.

jeśli dziecko odmawia karmienia

Jeśli dziecko odmawia karmienia, może to być spowodowane chorobą lub problemem z zatrzaśnięciem. W takim przypadku kobieta może być zmuszona do obróbki termicznej własnego mleka lub stosowania preparatów do karmienia dziecka. Ten stan często pozostawia matkę z guzkiem w piersi. Mogą również występować czerwone i swędzące obszary na otoczce. W rzadkich przypadkach u matki mogą pojawić się białe plamy na piersiach.

Jeśli dziecko odmawia karmienia, możesz spróbować porozmawiać z inną mamą lub osobą wspierającą karmienie piersią. Pomoże Ci to pozbyć się obaw związanych z tą sytuacją i uzyskać poradę od wyszkolonego specjalisty. Powinnaś również dać dziecku trochę czasu. Wczesne etapy rozwoju sprawią, że instynkty dziecka ulegną zmianie. Możesz również porozmawiać z NCT Infant Feeding Line, aby uzyskać wsparcie.

Jeśli dziecko odmawia karmienia, może to być spowodowane przeziębieniem lub zatorem. W takim przypadku może być lepiej, abyś spróbowała pozbyć się zatoru za pomocą nawilżacza z chłodną mgiełką lub żarówki do odsysania. Zmniejszy to ilość śluzu, który wydobywa się z ust dziecka. Niemniej jednak powinnaś nadal karmić dziecko, ponieważ prawdopodobnie opuści ono tylko dwa posiłki, a gdy poczuje się lepiej, uzupełni utracone kalorie.

Podobne tematy