Jak radzić sobie z bólem podczas tatuowania piersi

Istnieje kilka sposobów na zmniejszenie bólu podczas sesji tatuowania piersi. Po pierwsze, znajdź sposób na odwrócenie uwagi od siebie, rozmawiając z tatuażystą lub puszczając ulubioną muzykę. Po drugie, poproś tatuażystę o krem znieczulający. Powinni zapewnić ci różne rodzaje do wyboru. Po trzecie, upewnij się, że jesteś zdrowy przed wykonaniem tatuażu na piersi. W przeciwnym razie układ odpornościowy twojego ciała będzie walczył z infekcją, gdy będzie próbował wyleczyć tatuaż.

Tatuaże areoli są mniej inwazyjne niż operacja rekonstrukcji sutka

Chociaż operacja rekonstrukcji sutka jest najczęstszym rozwiązaniem dla osób, które przeżyły raka piersi, tatuaże areoli są mniej inwazyjną alternatywą. Ten rodzaj tatuażu odtwarza kształt i rozmiar sutka poprzez wprowadzenie pigmentów do skóry za pomocą igieł. W rezultacie powstaje trójwymiarowa, realistycznie wyglądająca otoczka, która jest płaska w dotyku.

Jeśli rozważasz wykonanie tatuażu otoczki, prawdopodobnie będziesz chciała omówić procedurę z lekarzem. Można omówić szczegóły procedury i zdecydować, jaki kolor będzie najlepszy dla nowego tatuażu. Tatuażysta wymiesza tusz, który sprawi, że Twoja nowa otoczka będzie wyglądać jak druga sutka. Zazwyczaj tatuażysta użyje kilku odcieni tuszu, aby stworzyć trójwymiarowy wygląd. Zabieg ten jest również mniej bolesny niż operacja rekonstrukcji sutka.

Chociaż tatuaż sutka nie jest tak trwały jak operacja rekonstrukcji sutka, będzie trwalszy niż proteza. Nie pozostawia blizn i jest mniej inwazyjny niż mastektomia.

Tatuaże otoczek mogą jednak wiązać się z pewnym ryzykiem. Chociaż proces tatuowania jest ogólnie bezpieczny i dobrze tolerowany, istnieje szansa wystąpienia opóźnionej reakcji nadwrażliwości (vel opóźnionej reakcji alergicznej). Chociaż rzadko, pacjent może mieć opóźnioną reakcję na tatuaże areoli siedem tygodni po zabiegu. Skórny test alergiczny ujawni, czy pacjent jest zagrożony wystąpieniem opóźnionej reakcji nadwrażliwości, czy też nie. Jest to jednak zabieg wysoce zindywidualizowany. Ważne jest, aby skonsultować się z lekarzem na temat wszelkich możliwych zagrożeń związanych z zabiegiem oraz znaleźć wykwalifikowanych tatuażystów do wykonania zabiegu.

Po operacji rekonstrukcji sutków pacjenci mogą rozważyć wykonanie tatuaży otoczek jako sposobu na nadanie nowej brodawce bardziej realistycznego wyglądu. Proces ten powinien być jednak przeprowadzony po czterech miesiącach od operacji rekonstrukcji piersi i co najmniej sześć miesięcy przed wykonaniem tatuażu.

Ponadto wytatuowanie otoczki może pomóc kobiecie poczuć się pewniej ze swoją otoczką. Procedura jest mniej inwazyjna niż operacja, ponieważ chirurg plastyczny nie musi usuwać płata piersi, aby wykonać tatuaż otoczki.

Są mniej bolesne niż tatuaże mostka

Podczas gdy tatuaże piersi mogą być mniej bolesne, tatuaże mostka nie są mniej bolesne. Ponieważ mostek jest wrażliwym obszarem, kobiety, które je otrzymują, muszą dokładnie przestrzegać instrukcji. Powinny unikać zakrywania się ubraniami po uzyskaniu tatuaży i brać kąpiele, aby uniknąć zerwania tatuażu. Najlepiej jest również wybrać tatuażystę, który wygodnie pracuje na mostku.

Ponieważ tatuaże mostka poruszają się z każdym oddechem, ważne jest, aby pracować z doświadczonym artystą tatuażu, aby zapewnić, że tatuaż nie będzie bolesny. Na szczęście istnieją sposoby, aby uczynić to doświadczenie mniej bolesnym, takie jak zastosowanie kremu znieczulającego. Chociaż nie jest to w 100% skuteczne, może sprawić, że tatuaż będzie bardziej komfortowy.

Kolejną różnicą pomiędzy tatuażami na mostku a tatuażami na piersiach jest umiejscowienie. Ponieważ mostek jest bardzo kościsty, tatuaże mostka są bardziej bolesne niż tatuaże piersi. Tatuowanie nad obszarami kostnymi jest wyzwaniem, ponieważ wymaga dużej precyzji i bólu. Ponadto, tatuaże na mostku mogą się powiększyć w czasie ciąży.

Tatuaże na plecach są mniej bolesne niż tatuaże na mostku ze względu na dużą powierzchnię i brak kości. Górna i dolna część pleców są najmniej bolesne ze względu na mięśnie, tłuszcz i grubą skórę. Z drugiej strony, przedramię jest mniej wrażliwym obszarem, ze swoją grubą skórą i mięśniami oraz brakiem zakończeń nerwowych. Wykonanie tatuażu na przedramieniu spowoduje minimalny lub umiarkowany ból.

Podczas gdy niektóre miejsca wykonania tatuażu są bardziej bolesne dla kobiet niż dla mężczyzn, tatuaże na piersiach zazwyczaj nie są tak bolesne. Tatuaż na mostku i obojczyku jest uważany za bardziej bolesny ze względu na bliskość kości. Jednak w porównaniu z mostkiem, skóra i mięśnie w okolicy piersi są znacznie grubsze i mają mniej zakończeń nerwowych.

Blakną z czasem

Niezależnie od tego, czy masz tatuaż projektu piersi, czy innej części ciała, będziesz musiał się martwić, że z czasem wyblaknie. Jest to nieunikniona część uzyskania tatuażu i zdarza się każdemu. Tatuaże blakną, zwłaszcza te, które są mniejsze i bardziej szczegółowe. Mają one tendencję do blaknięcia szybciej, podczas gdy tatuaże, które są większe i prostsze, będą trzymać się lepiej. Blaknięcie tatuażu można ograniczyć, jeśli dobrze się nim zaopiekujesz i zastosujesz odpowiednią pielęgnację po zabiegu.

Aby zachować piękny wygląd tatuażu na piersi, musisz o niego dbać. Ważne jest, aby nosić krem z filtrem przeciwsłonecznym i codziennie nawilżać skórę. W trakcie gojenia ważne jest, aby trzymać projekt z dala od potu, ponieważ może to spowodować szybsze blaknięcie tatuażu. Podczas gojenia nie należy dłubać ani obrywać strupka. Może to doprowadzić do wyblaknięcia i konieczności wykonania kolejnej korekty.

Głównym czynnikiem przyczyniającym się do blaknięcia jest stan Twojej skóry. Tatuaże kosmetyczne zawierają znacznie mniejsze stężenie pigmentu niż tradycyjne tatuaże, co oznacza, że będą blaknąć szybciej. W rzeczywistości, tatuaż kosmetyczny może zacząć blaknąć już po kilku latach od daty jego wykonania. Dzieje się tak z powodu metabolizmu i naturalnych procesów zachodzących w skórze, a także narażenia na działanie substancji chemicznych i ostrych środków czyszczących.

Innym czynnikiem wpływającym na długowieczność tatuaży na piersiach jest fakt, że kobiety karmiące piersią powinny unikać wykonywania tatuaży na piersiach. Może to spowodować infekcję skóry lub reakcję alergiczną, więc najlepiej jest tego unikać, jeśli jesteś matką karmiącą. Na szczęście tatuaże na piersiach mogą trwać długo, jeśli się o nie odpowiednio dba.

Pierwszym krokiem, jaki należy podjąć po uzyskaniu tatuażu, jest upewnienie się, że myjesz go codziennie. Utrzymywanie tatuażu w czystości zapobiegnie jego blaknięciu i sprawi, że skóra nie będzie go drapać. Regularne oczyszczanie będzie również utrzymywać go w stanie nawilżonym i pomoże zapobiec infekcjom i stanom zapalnym. To również pomoże Ci utrzymać tatuaż wyglądający tak dobrze, jak to tylko możliwe.

Są trwałe

Tatuaże radiacyjne są standardową częścią leczenia raka piersi, zapewniając precyzyjne skierowanie wiązek na guz. Jednak kobiety chore na raka mogą życzyć sobie usunięcia tatuażu po przejściu leczenia. Pierwszym krokiem w radzeniu sobie z tatuażem radiacyjnym jest zrozumienie jego celu i potencjalnego ryzyka. Niektóre kobiety postrzegają te tatuaże jako symbol siły i piękna, ale inne mogą zdecydować się na ich usunięcie po zakończeniu leczenia.

Niektóre kobiety wybierają tatuaże piersi jako sposób na zastąpienie utraconych sutków. Jednak wyniki rekonstrukcji piersi nie zawsze są estetyczne i kobiety mogą zdecydować się na rezygnację z operacji. W takich przypadkach tatuaże piersi mogą pomóc im odzyskać poczucie normalności i naturalny wygląd.

Tatuaże piersi są często symbolem wyrażania siebie przez kobiety z rakiem piersi. Oprócz wyrażenia siebie, tatuaż może pomóc kobietom z rakiem poczuć się pewniej w sobie i w swoim ciele. Istnieją jednak zagrożenia związane z tatuażami na piersiach. Na przykład tusze do tatuaży mogą zawierać metale ciężkie, które mogą prowadzić do raka skóry. Innym ryzykiem jest narażenie na choroby przenoszone przez krew, takie jak tężec.

Chociaż tatuaże na piersiach są zazwyczaj trwałe, procedura nie musi być bezbolesna. Gojenie się tatuaży potrwa od 7 do 10 dni. Po zabiegu na piersi zostanie założony opatrunek ochronny, aby chronić ją przed wilgocią. Kobiety będą musiały również unikać basenów lub gorących kąpieli przez kilka tygodni po poddaniu się tatuażom sutków.

W zależności od miejsca wykonania tatuażu, proces może trwać od 20 do 40 minut dla każdego sutka. Zabieg wykonywany jest na górnych warstwach skóry, więc igły nie wchodzą w głębsze warstwy. Dlatego też pigment użyty w tatuażu na piersiach z czasem zblednie, a skóra pod nim pozostanie niezmieniona.

Podobne tematy