Karboksyterapia na cellulit i rozstępy – czy to naprawdę działa?

Karboksyterapia to popularny zabieg iniekcyjny, który stosuje się w celu poprawy kondycji skóry i modelowania sylwetki. Innowacyjny zabieg polega na wstrzyknięciu niewielkiej ilości dwutlenku węgla pod skórę. Metoda ta sprawdza się szczególnie w redukcji cellulitu i rozstępów. Wyjaśniamy, na czym polega mezoterapia dwutlenkiem węgla.

Co to jest karboksyterapia?

Karboksyterapia to jeden z zabiegów mezoterapii, z których możesz skorzystać w Klinice Miracki w Warszawie. Jest to rodzaj mezoterapii igłowej, podczas której w skórę wstrzykuje się czysty dwutlenek węgla. Celem zabiegu jest usprawnienie mikrokrążenia, poprawa elastyczności skóry i redukcja takich problemów, jak zmarszczki, cellulit czy rozstępy. Wstrzyknięty śródskórnie dwutlenek węgla stymuluje produkcję kolagenu i redukuje tkankę tłuszczową. Karboksyterapia jest zatwierdzona przez amerykańską Agencję ds. Żywności i Leków (FDA).

Mezoterapia dwutlenkiem węgla

Zabieg wykonywany jest przez lekarza medycyny estetycznej. Karboksyterapia jest praktycznie bezbolesna. W przypadku osób, które obawiają się bólu, lekarz wciera w skórę specjalny krem znieczulający. Lekarz wstrzykuje niewielką ilość gazu pod skórę za pomocą cienkiej igły połączonej ze zbiornikiem CO2 przy pomocy plastikowej rurki. Zbiornik z dwutlenkiem węgla wyposażony jest w regulator przepływu, dzięki czemu lekarz może  dokładnie dopasować ilość emitowanego gazu. Dodatkowo w urządzeniu znajduje się filtr, który wyłapuje wszelkie zanieczyszczenia. Karboksyterapia jest zabiegiem ambulatoryjnym i zwykle trwa od 15 do 30 minut. Niektóre osoby po zabiegu mogą odczuwać mrowienie przez około dobę, a na leczonym obszarze może wystąpić obrzęk, który utrzymuje się przez około 10-30 minut. W miejscach wstrzyknięć mogą wystąpić siniaki.

Dla uzyskania optymalnych rezultatów należy poddać się serii zabiegów karboksyterapii. Plan leczenia ustala specjalista na podstawie wywiadu z pacjentem. Zalecana liczba zabiegów to zwykle 10-12 sesji powtarzanych co 2-3 tygodnie, aż do osiągnięcia pożądanego efektu. Po kilku miesiącach można wykonać zabiegi podtrzymujące, które pozwalają na przedłużenie efektów. Na trwałość rezultatów wpływa też codzienna rutyna, taka jak zdrowa dieta i aktywny tryb życia.

Jak działa karboksyterapia na rozstępy i cellulit?

Karboksyterapia to świetna alternatywa dla innych, bardziej inwazyjnych zabiegów modelowania sylwetki, takich jak liposukcja. W celu redukcji tkanki tłuszczowej, cellulitu i rozstępów można połączyć ją z innymi terapiami, np. z laseroterapią, endermologią czy terapią falą uderzeniową.

Jedną z przyczyn powstawania cellulitu czy rozstępów jest słabe krążenie krwi skórnej. Wstrzyknięcie dwutlenku węgla pobudza czerwone krwinki i zwiększa mikrokrążenie w wybranym obszarze. Jednocześnie zastrzyki z dwutlenkiem węgla stymulują produkcję kolagenu w skórze, co działa na poprawę jej elastyczności. Badania wykazały, że karboksyterapia jest skuteczną metodą leczenia rozstępów i cellulitu.

Rozstępy na ciele to nic innego, jak uszkodzenia włókien kolagenowych powstałe na skutek intensywnego rozciągania się skóry. Dzięki temu, że karboksyterapia promuje tworzenie nowego kolagenu, pogrubia skórę i poprawia jej wygląd. Dwutlenek węgla wstrzyknięty nieco głębiej, do podskórnej tkanki tłuszczowej, powoduje uwalnianie zawartości komórek tłuszczowych i ich usuwanie z organizmu. W ten sposób karboksyterapia eliminuje główny objaw cellulitu – podskórne wybrzuszenia tkanki tłuszczowej.

W razie innych pytań dotyczących mezoterapii igłowej skontaktuj się ze specjalistami z Kliniki Miracki w Warszawie.Podobne tematy